Ako sa zaregistrovať na MS Teams zadarmo a bez konta Office 365

Pozor!
Registráciu školy alebo organizácie by mala vykonávať zodpovedná osoba (napr. riaditeľka/riaditeľ, alebo osoba ním poverená).
Pokročilý
Kategória „Pokročilý“ obsahuje zložitejšie návody pre pokročilých užívateľov. Články v nej popisujú inštalovanie, odinštalovanie a používanie programov a ich súčastí, ktoré môžu mať vplyv na iných užívateľov, a úpravu užívateľských a systémových nastavení, ktoré môžu mať vplyv na chod systému.

Jednoduchý návod, ako sa zaregistrovať na bezplatné použitie Microsoft Teams bez toho, aby sme si museli registrovať účet v Office 365

Školy v týchto dňoch prechádzajú na vyučovanie na diaľku, väčšina pri tom plánuje využívať aplikáciu Microsoft Teams. Proces registrácie školy, vytvorenie užívateľov (učiteľov aj žiakov) však nie je jednoduchý, a vyžaduje si dobré plánovanie a niekoľko dní. Okrem možnosti zakúpiť licenciu Office 365 A1 a zdĺhavej registrácie však ešte existuje jednoduchšia možnosť – registrovať len produkt MS Teams, ktorý je v odľahčenej verzii zdarma (neobsahuje možnosť priraďovať úlohy). Je však určený prioritne pre organizácie a firmy, a Microsoft doporučuje, aby sa školy registrovali pre plnohodnotné používanie kompletného balíka produktov Office 365 Education.

V tomto článku si ukážeme, ako na to.

1. Registrácia na webe Microfost

Prejdite na stránku https://www.microsoft.com/sk-sk/microsoft-365/microsoft-teams/free?rtc=1

Po kliknutí na odkaz sa otvorí nové okno s detailnými informáciami o aplikácii Teams:

Aké sú teda výhody bezplatnej verzie MS Teams?

  • je naozaj zadarmo
  • môžete plánovať online schôdze, uskutočňovať volania pre jednotlivcov, skupiny alebo tímy
  • máte k dispozícii 10 GB priestoru na súbory v tíme a 2 GB na osobu (platená verzia obsahuje 1 TB priestoru na užívateľa)
  • môžete tvoriť obsah pomocou balíka Office (Word, Excel, PowerPoint a OneNote) – v platenej verzii je rozšírená spolupráca s balíkom Office
  • máte neobmedzené integrácie s viac ako 250 podnikovými aplikáciami (Adobe, Evernote, Trello a pod.) – v platenej verzii je množstvo integrovateľných aplikácii ešte väčšie
  • neobmedzená platnosť
  • bez podpory (iba svojpomocné zdroje alebo komunita na fórach)

2. Zadanie e-mailu

Po preštudovaní stránky sa vráťte hore a kliknite na odkaz „Zaregistrovať sa zadarmo“. Znovu sa objaví známe okno pre prihlásenie:

Vložte vašu e-mailovú adresu a kliknite na „Ďalej“. Microsoft počas registrácie overí vašu e-mailovú adresu, či je v zozname inštitúcii oprávnených na používanie bezplatnej služby Office 365 Education. Prečo? Viac v nasledujúcom bode.

3. Voľba domény

Objaví sa okno s otázkou, ako chcete používať doménu Teams:

Podľa toho, akú možnosť zvolíte, budete presmerovaní na iný produkt. Zvoľte podľa vašich potrieb:

  • ak registrujete školu, zvoľte prvú možnosť „Pre školu“ – neskôr budete pokračovať v registrácii vo verzii Office 365 Education – musíte zadať školskú e-mailovú adresu aby mohol Microsoft overiť, že vaša organizácia je skutočne škola. Tak či tak skončíte pri registrácii celého balíka Office 365 pre školy – Microsoft totiž neponúka samostatnú aplikáciu Teams pre školy, iba celý balík.
  • Ak zvolíte „Priateľov a rodinu“ – budete presmerovaní na prihlásenie do aplikácie Skype
  • Ak zvolíte „Pre prácu a organizácie“ – pokračujte na bod 4

4. Podrobnosti a osobné údaje

Vložte vaše osobné údaje:

Po vyplnení sa objaví oznam o vytváraní konta:

Po úspešnom overení sa objaví okno pre prevzatie aplikácie Teams do vášho počítača. Môžete si ju stiahnuť a nainštalovať, alebo môžete použiť webovú aplikáciu.

Po inštalácii aplikácie sa prihlásite vašim e-mailom a heslom. Pri použítí webovej aplikácie sa objaví okno online aplikácie Teams. Hneď na začiatku sa vám objaví okno na pozvanie ďalších ľudí z vašej organizácie, aby sa pripojili k vašej organizácii. Tento link im pošlite e-mailom, aby sa mohli zaregistrovať.

Ďalej už môžete pokračovať v bežnom používaní aplikácie. Ak by ste chceli pozvať ďalších ľudí, odkaz nájdete po kliknutí na ikonu v pravom hornom rohu, odkaz Spravovať organizáciu:

Objaví sa okno správy organizácie, kde vpravo nájdete odkaz „Pozvať ľudí“:

Prosím dajte mi vedieť, ak vám v návode niečo chýbalo. Ak sa vám článok páčil, zdieľajte a dajte lajk, ďakujem.

Kliknite pre hodnotenie
[Celkom: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.