Ako sa zaregistrovať na MS Teams zadarmo a bez konta Office 365

Pozor!
Registráciu školy alebo organizácie by mala vykonávať zodpovedná osoba (napr. riaditeľka/riaditeľ, alebo osoba ním poverená).
Pokročilý
Kategória „Pokročilý“ obsahuje zložitejšie návody pre pokročilých užívateľov. Články v nej popisujú inštalovanie, odinštalovanie a používanie programov a ich súčastí, ktoré môžu mať vplyv na iných užívateľov, a úpravu užívateľských a systémových nastavení, ktoré môžu mať vplyv na chod systému.

Jednoduchý návod, ako sa zaregistrovať na bezplatné použitie Microsoft bez toho, aby sme si museli registrovať účet v 365

Školy v týchto dňoch prechádzajú na vyučovanie na diaľku, väčšina pri tom plánuje využívať aplikáciu Teams. Proces registrácie školy, vytvorenie užívateľov (učiteľov aj žiakov) však nie je jednoduchý, a vyžaduje si dobré plánovanie a niekoľko dní. Okrem možnosti zakúpiť licenciu 365 A1 a zdĺhavej registrácie však ešte existuje jednoduchšia možnosť – registrovať len produkt MS Teams, ktorý je v odľahčenej verzii zdarma (neobsahuje možnosť priraďovať úlohy). Je však určený prioritne pre organizácie a firmy, a doporučuje, aby sa školy registrovali pre plnohodnotné používanie kompletného balíka produktov Office 365 Education.

V tomto článku si ukážeme, ako na to.

1. Registrácia na webe Microfost

Prejdite na stránku https://www.microsoft.com/sk-sk/microsoft-365/microsoft-teams/free?rtc=1

Po kliknutí na odkaz sa otvorí nové okno s detailnými informáciami o aplikácii Teams:

Aké sú teda výhody bezplatnej verzie MS Teams?

  • je naozaj zadarmo
  • môžete plánovať online schôdze, uskutočňovať volania pre jednotlivcov, skupiny alebo tímy
  • máte k dispozícii 10 GB priestoru na súbory v tíme a 2 GB na osobu (platená verzia obsahuje 1 TB priestoru na užívateľa)
  • môžete tvoriť obsah pomocou balíka Office (Word, Excel, PowerPoint a OneNote) – v platenej verzii je rozšírená spolupráca s balíkom Office
  • máte neobmedzené integrácie s viac ako 250 podnikovými aplikáciami (Adobe, Evernote, Trello a pod.) – v platenej verzii je množstvo integrovateľných aplikácii ešte väčšie
  • neobmedzená platnosť
  • bez podpory (iba svojpomocné zdroje alebo komunita na fórach)

2. Zadanie e-mailu

Po preštudovaní stránky sa vráťte hore a kliknite na odkaz „Zaregistrovať sa zadarmo“. Znovu sa objaví známe okno pre prihlásenie:

Vložte vašu e-mailovú adresu a kliknite na „Ďalej“. počas registrácie overí vašu e-mailovú adresu, či je v zozname inštitúcii oprávnených na používanie bezplatnej služby Office 365 Education. Prečo? Viac v nasledujúcom bode.

3. Voľba domény

Objaví sa okno s otázkou, ako chcete používať doménu Teams:

Podľa toho, akú možnosť zvolíte, budete presmerovaní na iný produkt. Zvoľte podľa vašich potrieb:

  • ak registrujete školu, zvoľte prvú možnosť „Pre školu“ – neskôr budete pokračovať v registrácii vo verzii Office 365 Education – musíte zadať školskú e-mailovú adresu aby mohol overiť, že vaša organizácia je skutočne škola. Tak či tak skončíte pri registrácii celého balíka Office 365 pre školy totiž neponúka samostatnú aplikáciu pre školy, iba celý balík.
  • Ak zvolíte „Priateľov a rodinu“ – budete presmerovaní na prihlásenie do aplikácie Skype
  • Ak zvolíte „Pre prácu a organizácie“ – pokračujte na bod 4

4. Podrobnosti a osobné údaje

Vložte vaše osobné údaje:

Po vyplnení sa objaví oznam o vytváraní konta:

Po úspešnom overení sa objaví okno pre prevzatie aplikácie do vášho počítača. Môžete si ju stiahnuť a nainštalovať, alebo môžete použiť webovú aplikáciu.

Po inštalácii aplikácie sa prihlásite vašim e-mailom a heslom. Pri použítí webovej aplikácie sa objaví okno online aplikácie Teams. Hneď na začiatku sa vám objaví okno na pozvanie ďalších ľudí z vašej organizácie, aby sa pripojili k vašej organizácii. Tento link im pošlite e-mailom, aby sa mohli zaregistrovať.

Ďalej už môžete pokračovať v bežnom používaní aplikácie. Ak by ste chceli pozvať ďalších ľudí, odkaz nájdete po kliknutí na ikonu v pravom hornom rohu, odkaz Spravovať organizáciu:

Objaví sa okno správy organizácie, kde vpravo nájdete odkaz „Pozvať ľudí“:

Prosím dajte mi vedieť, ak vám v návode niečo chýbalo. Ak sa vám článok páčil, zdieľajte a dajte lajk, ďakujem.

Kliknite pre hodnotenie
[Celkom: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.